Kategoriler
Diş Estetiği

Diş Beyazlatma Merak Ettikleriniz

Dişler neden renk değiştirir?

günlük hayatta tükettiğimiz kahve, çay, sigara gibi içecekler dişlerin rengi koyulaştırır.  buna ilave olarak zaman içerisinde de dişler sıvı kaybeder ve renkleri sararır. Ayrıca dişe uygulanan kanal tedavileri ve büyüme çağında kullanılan bazı antibiyotikler de dişlerde renk değişimine neden olabilir.

Diş beyazlatma dişlere zararlı mı?

İşlem mutlaka diş doktoru kontrolünde yapılmalıdır. dişin mevcut durumu doğru değerlendirin uygun malzeme ile diş beyazlatma yapıldığında herhangi bir zararlı olmayacaktır. bazen dişlerde soğuk hassasiyeti görülebilir. Bu kalıcı bir sorun değildir. Hassasiyeti giderilmesi için diş hekimi bu işlem için uygun ilacı kullanarak sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilir. 

Diş beyazlatma en iyi nasıl yapılır?

 diş beyazlatmadan en iyi sonucu alabilmek için ev ve ofis tipi diş beyazlatmanın birlikte uygulanmasına tavsiye ediyoruz.  bu şekilde hem güvenli hem de mümkün olan en iyi diş rengini evde edebiliyoruz.

 bazı durumlarda hasta ağız içerisine plak takmak da zorlanabilir. bu durumda ev tipi beyazlatma yapmak mümkün olmayacaktır. bu gibi durumlarda ofis uygulamasını tekrarlamak işlemin maliyetini yükselse de iyiler sonuç için gereklidir.

Ofis tipi beyazlatmada diş üzerine ilaç uygulanır. İşlem 20 ila 40 dakika sürer. Seans sırasında dişlere uygulanan beyazlatıcının ışık kaynağı ile aktivasyonu sağlanır. Işık sayesinde diş beyazlatma işlemi daha etkili olur. Dişler kısa sürede beyazlar. Diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilirken diş etleri ve yumuşak dokular kimyasallardan korunmalıdır.

Ofis beyazlatma işlemi kısa sürmesi ve hassasiyet yaratmaması sayesinde tercih edilir. Bu uygulamanın ardından evde pekiştirme tedavisi uygulanmalıdır.

Diş beyazlatma işleminin dişe zararı olur mu?

Diş hekimi kontrolündeki işlemlerde, dişler üzerine uygun yoğunlukta madde uygulanır. Hekim gözetimindeki uygulamalarda dişlerde kalıcı hasar meydana gelmez. Zaman zaman sızlama ve soğuk hassasiyeti gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Diş hekimleri, bu hassasiyeti özel ilaçlarla giderir.

Bazı insanlarda soğuk içeceklere karşı hassasiyet vardır. Hassas dişlere sahip olan kişilerin diş beyazlatma işlemi yaptırırken dikkatli olması gerekir. Dişlerinizde hassasiyet varsa diş beyazlatma işlemi yaptırmadan önce hekiminize bu konuda bilgi veriniz.

Diş beyazlatmayla ilgili en çok merak edilenler

Estetik diş kaplamaları sebebiyle diş renginin değiştirileceği durumlarda, diş hekiminin yapacağı beyazlatma işlemleri başarıyla sonuçlanır.

Diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer?

Dişleri beyazlatmak için bir ila üç seans yeterlidir. Evde yapılacak iki ila on günlük uygulamalarla beyazlatma tedavisi pekiştirilebilir. Kaç seans uygulanacağına; diş rengine ve dişin hassasiyet durumuna bakılarak karar verilir. Kliniğimizde, bu işlem için otuzar dakikalık iki seans yapıyoruz.

Diş beyazlatma işlemi uzun ömürlü müdür?

Kişinin beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzına bağlı olarak beyazlatılmış dişleri bir ila üç yıl arasında kullanabilmek mümkündür. Bu sürecin sonunda pekiştirme seansları ile dişler yeniden beyazlatılır. Bu süreçte dişler koyulaşsa da eski rengine dönmez. Sadece bir veya iki ton koyulaşma görülebilir.

Antibiyotik kullanımına bağlı olan renklenmeler düzelir mi?

Çok ilerlemiş diş renklenmelerinde lamina veya diş kaplamaları tercih edilir. Ayrıca diş beyazlatıcı ajanlarla yapılan hekim uygulamalarıyla da dişlerin renkleri düzeltilebilir.

Diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgiler

Diş beyazlatma fiyatlarını kullanılan ürünün markası ve fiyatı belirler. Dişlerde çürük, kırık ve büyük çatlaklar varsa diş beyazlatma işlemi başarılı olur. İletişim formumuzu doldurarak güncel diş beyazlatma fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz. Sizin için en uygun olan diş beyazlatma seans adedi ve diğer merak ettiklerinizle ilgili gerçekleştirilecek mini muayene ücretsizdir.

 

Yazar Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İstanbul Küçükçekmecede bulunan tam donanımlı diş kliniğinde diş estetiği, implant, dijital diş hekimliği uygulamalar ve eğitimleri vermektedir. Klinik çalışmalarında en iyiyi en uygun fiyatlar ile sunma gayretindedir.
Randevu almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir