Kategoriler
Diş Estetiği Genel

Diş Beyazlatma

Gülerken ve konuşurken dişlerimizin estetik görünümlü olması bize şüphesiz özgüven kazandırır.  Dişlerin rengimi sıralanışı diş estetiği bakımından bir bütün oluşturur ne kadar güzel sıralanırsa sıralansın işleri rengi sarı olduğumda güzel bir gülümseme Ben söz edilemez. günümüzde artık beyaz dişlere sahip olmak hiç de zor değil. diş beyazlatma yöntemleri sayesinde çok kısa bir süre içerisinde diş rengi beyazlatılabiliyor. İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Diş Kliniğimizde ışıkla aktive olan diş beyazlatma yöntemini başarıyla kullanıyoruz.

Diş renginde sorun olanlar, diş beyazlatma yöntemi ile diş renklerini birkaç ton daha beyazlatabilmektedir. Günümüzde diş beyazlatma uygulamasına talep giderek de artmakta. İnsanlar gündelik yaşamlarında bile evlerinde dişlerini beyazlatmanın yollarını aramaktadır. Evde yapılan uygulamalarla sadece diş üzerindeki lekeleri giderebilmek mümkündür. Dişleri düzenli fırçalayarak diş beyazlatmak mümkün değildir, sadece dişlerin kirlenmesi önlenebilir.

Diş Beyazlatma Yöntemleri 

Diş hekimi kontrolünde yapılan uygulamalarla ortadan kaldırılabilir. Dişin mine tabakasına uygulanan özel ilaçlar dişteki renk bozukluklarını telafi edebilmektedir. Dişlerin beyazlama miktarı her kişi için farklılık gösterebilir. Ayrıca dişte çürük ya da çatlak varsa işlem bunlardan olumsuz etkilenir Sonuç kişiden kişiye değişse de genellikle başlangıçtaki renkten 2-3 ton açık bir renk elde edilir.

Ofis Tipi Diş Beyazlatma 

Diş Beyazlatma fiyatları ne kadar?
Diş Beyazlatma nasıl yapılır, fiyatları ne kadar?

Diş hekimleri jel veya toz likit diş beyazlatma ürünleri kullanır. Ürünlerin diş hekimi kontrolünde uygulanması gerekir. Başarılı sonuç alınan bu uygulamaya “ofis tipi beyazlatma” denir. Bu uygulamanın kalıcı olması için evde pekiştirme yöntemi uygulanmalıdır. Böylece işlemin sonucu daha başarılı olur.

Evde Diş Beyazlatma

Diş beyazlatmada, ev tipi ve ofis tipi yöntemler kullanılır. En iyi sonuç, ofis uygulamasından sonra evde plak kullanılmasıyla alınır. Hastalar, diş hekiminin tavsiyelerini dinlemeli ve kontrollerini aksatmamalıdır. Diş hekimleri, işlem öncesinde size ağızda değişmesi gereken kaplamalarınız varsa bilgi verir. Çürük ve eski diş kaplamaları gibi sorunlar, beyazlatma işlemi öncesinde halledilmelidir.

Yazar Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İstanbul Küçükçekmecede bulunan tam donanımlı diş kliniğinde diş estetiği, implant, dijital diş hekimliği uygulamalar ve eğitimleri vermektedir. Klinik çalışmalarında en iyiyi en uygun fiyatlar ile sunma gayretindedir.
Randevu almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir