Kategoriler
Diş Estetiği Genel

Diş Eti Sağlığı ve Estetiği

Sağlık ağızdan başlar. Bu sözü sıklıkla duyuyorsunuz değil mi? Ağız sağlığının ilk koşulu da diş eti sağlığı diyoruz. Bir çok önemli ağız ve diş problemi diş eti sağlığının bozuk olmasıyla tetikliyor ve diş kayıpları diş eti çekilmeleri ağız kokusu boğaz enfeksiyonları gibi sorunlara yol açıyor.

Sağlık ağızdan başlar.

Uzun yıllar kendi dişlerini kullanmak isteyen hastaların da bir şekilde sağlığına dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü en çok görülen diş kaybı sebepleri düşündüğünüz gibi diş çürükleri değil diş eti hastalıkları nedeni ile oluyor. Düzenli yapılacak diş kontrolleri ve temizliği sayesinde diş eti hastalığının önüne geçmek mümkün.

Kırmızı Alarm!

Zaten her zaman söyledigim gibi diş etimiz hastalanmaya başladığı zaman bize kırmızı alarm veriyor ve kanamaya başlıyor. Diş eti kanaması önemli bir uyarıdır. Diş etiniz kanadında fırçalamayı düzenli yapmalı ve birkaç gün içerisinde geçmeyen bir diş eti kanaması varsa mutlaka diş doktoruna gitmeniz gerekir.

Diş Eti Estetiği

Her yaşta uygulana bilen estetik diş hekimliği uygulaması olan diş eti estetiği lokal anestezi ile hiçbir ağrı sızı duymadan uygulanmaktadır.

  • Renk
  • Konum
  • Sağlık
  • Simetri

Diğer önemli bir diş eti problemi de diş etinin güldüğümüzde fazla görünmesi (gummy smile) veya renginin koyu renkli (pigmente) olmasıdır.

Gülüş bir bütündür ve işlerin boyutları, sıralanışı, renkleri gibi unsurlar ile birlikte diş etinin rengi ve konumu da diş estetiğini tamamlar.

Depigmentasyon

-Diş Eti Renklenmesini Giderme

Gülüş estetiğine olumsuz katkı yapan problemleri tek tek belirlemek ve ortadan kaldırmak mümkün. Diş eti rengi koyu olan hastalar için de pigmentasyon adına verdiğimiz diş eti rengi açma işlemini uygulamakdayız. Diş eti rengi açılırken diş etinin üst yüzeyindeki pigmentli tabaka soyularak yeni iyileşme alanlarında pembe diş eti rengi elde edilebilmektedir. Elektrosurgery yöntemi ile kliniğimizde bu işlemi genellikle tek seansta tamamlayabilmekteyiz.

Örnek vaka resimlerimizi için klinik muayene için geldiğinizde görebilirsiniz.

Yazar Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İstanbul Küçükçekmecede bulunan tam donanımlı diş kliniğinde diş estetiği, implant, dijital diş hekimliği uygulamalar ve eğitimleri vermektedir. Klinik çalışmalarında en iyiyi en uygun fiyatlar ile sunma gayretindedir.
Randevu almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir