Kategoriler
İmplant

İmplant Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İmplant tedavisi, günümüzdeki en popüler diş hekimliği işlemi olarak kabul görüyor. Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya, İstanbul’un Avrupa yakasında Küçükçekmece,Avcılar, Beylikdüzü, halkalı, Sefaköy, Florya, Büyükçekmece, Bakırköy, Bahçelievler bölgesinden kolay ulaşımı olan kliniğinde uyguladığı başarılı implant tedavileri ile biliniyor.

Sayın Kızılkaya’ya implant nedir?İmplant tedavisi için gerekli süre ne kadardır, implantların ömrü yaklaşık olarak ne kadar sürer gibi çeşitli sorular sorduk. Sertaç Kızılkaya’nın implant yapılmasının ardından ağız bakımının ve diş hekimi kontrollerinin önemini de anlattığı yazıyı sizinle paylaşıyoruz.

İmplant uygulamalarında artık yüksek başarı elde edilmektedir. Bu yazıda da tedavi süresi, implant tedavisinin avantajları, operasyonun yapımı hakkında bilgiler ve operasyonun yapımı sonrasında nelere dikkat edilmesi gerektiğinden bahsedeceğiz.

Diş hekimleri, kaybedilmiş dişin fonksiyonlarını ve estetik görüntüsünü yeniden kazandırmak amacıyla çeşitli arayışlar içine girmiştir. Diş tedavilerinde, uzun yıllarca diş köprüsü ve diş protezi ile eksik dişlerin rehabilite edilmesi amaçlanmıştır. Boşluğun önündeki ve arkasındaki sağlam dişlere de tedavi uygulanması bilim adamlarını arayışa itmiştir.

Yıllarca süren bilimsel çalışmalarda, titanyum malzemesiyle kemik içine biyolojik uyum sağlayan titanyumdan yapılı silindirik veya blade tipi diş kökleri uygulanmıştır. 

Bugün ise silindirik vida şekline sahip titanyumdan yapılan implantlar ve bunların üstüne uygulanan diş kaplama, diş köprüsü, protezler için destek olmaktadır.. Tam dişsizlik varsa da sabit implant üzerine protez ya da üzerine takılıp çıkarılabilen hareketli protezler uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir