Kategoriler
İmplant

İmplantların Kullanım Süresi Ne Kadardır?

İnsanlar kendi dişlerini ömürleri boyunca kullanabilir ancak zaman içinde yapılan bazı hataların ve meydana gelen kazaların sonucunda diş kayıpları olabilir. İmplantlar da tıpkı normal dişler gibi ömür boyu kullanılmak üzere yapılan bir tedavi işlemidir. İyi bakım yapılırsa implantlar uzun yıllarca kullanılabilir. İmplantların 60 yaşlarında yenilenmesi icap edebilir. İmplantın ne kadar uzun ömürlü olacağı implantın markası ya da fiyatı ile ilgili değildir. Bunlar implantın kalitesini belirleyen faktörler değildir. İmplantın kalitesini hekimin ve bilgi ve tecrübesi belirler.

İmplant Yapımından Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İmplant yapımı
İmplant diş yapımı

İmplant işlemi, lokal anestezi altında yapılır. Hastalar en çok implant işlemi sonrasında kanama olup olmadığını merak eder. İmplant yapılırken kurallara uyulursa operasyon bölgesinden kan sızabilir. İmplant sonrasında kanama olmasını önlemek için verilen tamponu sıkı şekilde ısırmak gerekir. Doktorun tavsiyelerine dikkat edilirse kanama fazla olmaz. 

İmplant yapıldıktan sonra tükürülürse kanama artar. Kemik müdahalesi nedeniyle cerrahi işlem bölgesinde şişlik meydana gelir. İşlem sonrası buzlu kompres uygulamak ödemi azaltmaya yardımcı olur. 

Cerrahi işlemin gerçekleştirildiği gün, yatana kadar 5 dakika ara ile soğuk tampon uygulamaya devam edilmelidir. Ayrıca doktorun verdiği ilaçları da düzenli olarak kullanmak gerekir.

Yazar Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İstanbul Küçükçekmecede bulunan tam donanımlı diş kliniğinde diş estetiği, implant, dijital diş hekimliği uygulamalar ve eğitimleri vermektedir. Klinik çalışmalarında en iyiyi en uygun fiyatlar ile sunma gayretindedir.
Randevu almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir