Kategoriler
Genel

İstanbul Diş Estetiği ve İmplant Merkezi

Yurtdışından Türkiye’ye gelen bir çok hasta tedavilerini başarıyla uygun fiyatlar ile yaptırıyor. En çok estetik ve plastik cerrahi saç ekimi, diş tedavisi branşlarına dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye’ye talep var. 

İstanbul Diş Estetiği ve İmplant Merkezi

Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Özellikle İstanbul’un tarihi ve doğal güzelliklerini keşfedip, tedavi ihtiyaçlarını hızlı ve uygun fiyatlar ile yaptıran hastalar bu durumdan son derece memnun. Ülkelerine döndüklerinde türkiye’de yaptırdıkları tedaviler ile ilgili tavsiyelerde bulunuyorlar.

Özellikle diş estetiği konusunda İstanbul ön plana çıkan bir ilimiz olmaktadır. Atatürk havalimanının Küçükçekmece, Bakırköy, Avcılar, Yenibosna, Beylikdüzü, Halkalı, Bahçeşehir, Bahçelievler, Fatih gibi ilçeleri yakın olması diş tedavisi için İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen turistlere bir çok otel seçeneği sunuyor. 

Diş tedavileri genellikle bir hafta içerisinde tamamlanıyor. Diş kaplamalar, implant, lamina diş, estetik diş dolgusu gibi işlemler en çok ihtiyaç duyulan ve Türkiye de yaptırılan işlemlerin başında yer alıyor. Bu tedaviler hakkında kısa bilgi verelim.

Diş Estetiği

Daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak isteyenler estetik diş tedavilerinden faydalanıyor. Bazen diş beyazlatma, bazen de diş estetiği, implant ve zirkonyum tedavileri devreye giriyor. Son yılların çılgınlığı özçekim merakı insanların kendilerine daha fazla dikkat etmelerine ve zaman ayırmalarına yol açtı. Her çekilen fotoğrafta her gülümsemede dişler, dudaklar ve yüzü daha güzel görmek ve daha güzel gülmek için diş estetiği tedavilerine başvuruyor insanlar. 

Diş estetiği işlemlerinden faydalanan insan sayısı da bu bağlamda her geçen gün daha çok artıyor. 

Diş Rengi Beyazlatma

Dişlerinin rengi sarı olan ve dişleri ile renk sorunu yaşayan hastalar için diş beyazlatma yöntemleri devreye giriyor. Diş kliniğinde 1 saat içerisinde diş rengini daha beyaz yapmak artık mümkün. Bu tedavi evde uygulanan plaklar ile desteklendiğinde hayal ettiğiniz beyaz dişlere kavuşmuş oluyorsunuz. 

Yurtdışından Gelenler İçin Kısa Sürede Diş Estetiği

Yurtdışından gelen hastalar için ofis beyazlatma olarak adlandırılan başarıyla uygulanan bir tedavidir. Dişlerinin sıralanışında problem yaşayan hastalar için ise ortodonti tedavisi tercih edilmiyor ise diş kaplamalar devreye giriyor. Daha güzel sıralanan ve simetri elde edilebilen diş kaplamalar sayesinde özgürce gülümsemek mümkün oluyor. Bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde dişlerin kesimi ve hazırlanan ölçülerin laboratuvardan alınması işlemi tamamlanıyor. 

Yeni teknoloji estetik zirkonyum diş kaplama ile kısa sürede estetik gülüşler elde edilebiliyor. Zirkonyum dişler, içerisinde metal olmayan malzeme ile yapıldığı için daha estetik. 50

Bilgisayarlı Diş Tasarımı

Zirkonyum diş kaplama olarak adlandırılan bu yeni nesil bilgisayar destekli diş kaplama ve doğal diş görüntüsünü oldukça başarılı bir şekilde taklit edebilmekte. Porselen diş fiyatları ile karşılaştırıldığında zirkonyum diş fiyatları daha yüksek. Ancak ödenen parayı zaman içerisinde hak eden bir malzeme ve diş kaplamasıdır. 

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplamalar da renk değişimi bozulması olmamaktadır. Ayrıca, zirkonyum ile yapılan diş kaplama ve köprüleri aşınmaya karşı da son derece dirençlidirler. Estetik ve uzun ömürlü zirkonyum diş kaplamalar hakkında daha fazla bilgi almak için zirkonyum sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Lamina Diş Kaplama

Hassas çalışma gerektiren lamina kaplamalar da bilgisayar destekli tasarım ve üretim süreci ile elde edilmektedir. Eski tip lamine diş kaplamalar kırılma ve kalın olma gibi problemler yaşattıkları için artık diş estetiği uygulamalarında tercih edilmemektedir. Bilgisayarlı diş tasarımları el ile yapılan lamina uygulamalarına göre nerede ise iki kat daha yüksek fiyat ile uygulanır. Kliniğimizde uzun zamandır sadece bilgisayarlı lamina veneer diş kaplama uygulamaktayız. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir