Kategoriler
Diş Estetiği

Laminate veneer diş

Lamina veneer diş kaplama veya yaprak porselen dişler diş estetiği elde etmek amacıyla en sık kullandığımız tedavi yöntemlerinden bir tanesidir. Dişlerin üzerine ince bir tabaka şeklinde yapıştırılan cam seramikler sayesinde dişleri istenilen şekil ve renk rahatlıkla verilebilmektedir. Malzeme doğal dış görüntüsüne en yakın diş kaplama malzemesidir.

Lamina uygulamaları hassasiyet gerektirir. Hem işlerin hazırlanması hem ölçünün alınması sırasında bilgi ve tecrübe kadar malzeme de önemlidir. Diş laboratuvarının deneyime ve kullandığı malzemeler sonucun yüz güldürücü olmasını sağladığı gibi iyi yapılmadığında da hüsranla biten bir diş estetiği macerası yaşamış olursunuz. Dişlerin büyük olması veya kırılması gibi olumsuzluklar yaşamamak için her şeyin en iyisini tercih etmenizi tavsiye ederim. Laminalarda görülen diğer önemli bir problem ve kaplamanın dış yüzeyinden ayrılmasıdır. Buda yine kullanılan malzemeler ve uygulama tekniği ile ilgilidir.

Kurallarına uygun olarak yapılan laminatlar için de simantasyon dediğimiz kaplamanın yerinden çıkması veya kırık çatlak renklenme gibi problemler görülmesi olan değildir.

  • Diş boylarını uzatmak
  • Diş rengini değiştirmek
  • diş formlarına değiştirmek
Lamina diş kaplama uygulaması hassas bir çalışmadır diyen Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya hekim ve teknisyenin iyi olması gerekiyor dedi.

Yazar Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

İstanbul Küçükçekmecede bulunan tam donanımlı diş kliniğinde diş estetiği, implant, dijital diş hekimliği uygulamalar ve eğitimleri vermektedir. Klinik çalışmalarında en iyiyi en uygun fiyatlar ile sunma gayretindedir.
Randevu almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir